Informacja, dot. „3. Pikniku Olimpijskiego w Aleksandrowicach” – 9.o9.2017 rok

Już po raz 3. odbył się „Piknik Olimpijski w Aleksandrowicach”, z udziałem Beskidzkich Olimpijczyków oraz Przedstawicieli Klubów – siatkarek BKS-u, siatkarzy BBTS-u, piłkarzy TS „Podbeskidzie”, lekkoatletów KS „SPRINT”, a także organizatorów sportu z BBOSiR-u. Licznie reprezentowani byli – zawodniczki i zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i LKS „Klimczok” Bystra.

Mimo b. „wietrznej pogody” – impreza, której organizatorem była Rada Osiedla w „Aleksandrowicach”, pod honorowym Patronatem Beskidzkiej Rady Olimpijskiej, należała do udanych. Jej celem było popularyzowanie „idei olimpijskiej” poprzez rekreację i sport. A także przypomnienie sylwetki śp. Dr Sławomira Wojtulewskiego – byłego Prezesa Beskidzkich Olimpijczyków.

Udział w pikniku Mieszkańców Bielska-Białej, zwłaszcza duża grupa dzieci i młodzieży – to dowód że w ten sposób można i należy wspólnie działać dla dobra sportu. Dali tego wspólny dowód Sportowcy – b. Beskidzcy Olimpijczycy i Przedstawiciele Klubów, a także działacze samorządu lokalnego. Zaś uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku – obok pokazu „jazdy na nartorolkach” – mieli także możliwość zaprezentować po raz pierwszy w Bielsku-Bialej, specjalnie ufundowany dla nich przez Starostę Bielskiego Pana Andrzeja Płonkę, profesjonalny mikrobus.

Patronat medialny nad imprezą miała tradycyjnie „Kronika Beskidzka”.

Informację sporządził: dr Ludwik Hejny – organizator pikniku (11.09.2017r.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.